Atletický oddíl pod TJ Sokol Žamberk na jaře vyrazil závodit do terénu i na dráhu:

24. 4. se šest jeho členů zúčastnilo již tradičně přespolního Běhu Quido Štěpánka v krásné krajině kolem Jablonného nad Orlicí. Získali jsme 2 bronzové medaile - Kateřina Vanická v kategorii nelmladších dívek a Blanka Vanická v kategorii ženy B.

6. 5. sedm z nás absolvovalo náročný Běh na Rozárku a Vojtěch Procházka získal v kategorii mladších žáků 3. místo!

4. 6.  se pět dětí vydalo na Běh Dobroučským krajem, opět organizovaným Iscarex teamem. Nejlépe se umístila Kateřina Vanická - na 4. místě v kategorii nejmladších žákyň.

11. 5. se za krásného počasí uskutečnilo I. kolo krajského přeboru mladšího žactva v Litomyšli. I když máme v této věkové kategorii málo závodníků, chtěli jsme závody vyzkoušet. Proto jsme se spojili se závodníky Jiskry Ústí nad Orlicí a bojovali v jejich barvách.  Přebory v této věkové kategorii jsou již zajímavější a pestřejší, co se týká atletiky, než v mladších kategoriích, kde děti absolvují atletický čtyřboj.  Zde si závodník může disciplínu vybrat sám. Nabídka disciplín se rozšířila např. o skok vysoký, vrh koulí, 60 m překážek a štafetové běhy. I naši závodníci měli možnost vyzkoušet některé z těchto disciplín a dařilo se jim. Svými výkony vybojovali cenné body a tím pomohli k vynikajícímu třetímu místu.  Úspěch našich závodníků je o to cennější, že někteří věkově spadají do nižší kategorie. Za oddíl atletiky TJ Sokol Žamberk se účastnili - Vojtěch Procházka, Jan Čada, Adam Procházka, a Vojtěch a Jakub Biedlovi.

25. 5. se konalo v Ústí nad Orlicí II. kolo KP mladšího žactva v Ústí nad Orlicí, kde si chlapci pohoršili a skončili 4.

8. 6. ve Svitavách opět bodovali, i přes opravdu "psí" počasí a 2. místo je vyšvihlo opět na celkové 3. místo.

7. 9. v Moravské Třebové budou chlapci bojovat naposledy v této letošní krajské soutěži, držme jim proto palce!

Důležité a oblíbené závody na dráze jsou také Župní přebory sokola v atletice, které letos proběhly 21. 5.:

Jedná se o atletický čtyřboj- sprint(50m, 60m), skok daleký, hod kriketovým míčkem (koulí) a delší běh ( 300 až 1500m dle věkové kategorie). V kategorii dívek I. Kateřina Vanická získala 2. m!, v kat. chlapců I. - Šimon Schreiber- 7. m., Matěj Čáp 8. m., v kat.dívek II.- Miroslava Kařízková- 6. m., v kat. žáků II.- Adam Procházka- 1. místo!, Martin Vanický- 4. m., Patrik Kalous- 10. m., Jakub Biedla- 7. m., dívky III- Barbora Čápová 9.m., chlapci III.- Vojtěch Biedla- 6.m., Jan Čada- 5.m.

16. 6. jsme se účastnili Běhu Terryho Foxe

23. 6. jsme podnikli oddílové závody, kde děti změřili síly mezi sebou. Tím jsme první letošní půlrok ukončili.

V září se opět sejdeme k tréninkům, budeme se scházet prozatím 1x týdně, ve čtvrtek v 15 hod., místo srazu domluvíme předem na stránkách viz dále. Začínáme 15. 9.!!!

Nashledanou se stávajícími i novými členy se v září těší Blanka Vanická, Gábina Tomanová a Petr Vanický