V minulém roce čítal náš oddíl s malými výkyvy 25 dětských  a 3 dospělé členy. V zimních měsících jsme se k tréninkům všestrannosti scházeli 1x týdně na 1,5 hod. v sokolovně, užili jsme si i sněhu na běžkách a na bobech, byli jsme také bruslit na kluzišti.

Od jara probíhaly již specializované tréninky 2x týdně - v pondělí jsme většinou hlavně běhali a ve čtvrtek se potom věnovali technickým disciplinám: skoku dalekému (na hřišti ZŠ 28. října u parku, což nám laskavě umožnil pan ředitel Tajbr),  skoku vysokému (pouze 1x v tělocvičně gymnázia), hodům (v parku nebo na malém hřišti u fotbalového stadionu),  sprintům a měřeným úsekům (na škvárové dráze fotbalového stadionu).

O letních prázdninách jsme se nescházeli, začali jsme opět v září, i když zase jen 1x týdně.

Snažili jsme se trénovat co nejdéle venku, zhruba v půlce října jsme se uchýlili do Sokolovny.

Během roku 2010 jsme absolvovali několik závodů:

Družstvo A chlapců ve složení - Vojtěch Procházka, Jan Čada, Pavel Sviták, Jakub Biedla, Tomáš Hernych, Ladislav Dostál, družstvo B chlapců- Adam Procházka, Adam Toman, Jakub Pachel, Patrik Kalous, Jan Kalousek, Vojtěch Biedla, Matouš Sychra, 1 družstvo dívek - Barbora Čápová, Anička Pachelová, Natálie Andrová, Kateřina Vanická se zúčastnilo 3 kol (ze 4) Krajského přeboru družstev nejmladšího žactva v Moravské Třebové, Ústí nad Orlicí a Chocni. Závodníci se utkali v běhu na 60 m, ve skoku dalekém, v hodu kriketovým míčkem a běhu na 600 m. Žamberk skončil na 7., předposledním místě. Celkový součet bodů byl ovlivněn krátkou závodnickou zkušeností družstva dívek, jejich malým počtem (4) oproti jiným družstvům (boduje prvních 5 závodnic). V konečném pořadí se odrazila také naše neúčast na posledním kole ve Svitavách, kde jsme přišli o cenné body. V jednotlivcích  si velmi dobře vedla Natálie Andrová, která patřila k nejmladší kategorii a přesto se umístila na 4. místě!

29. 5. jsme přijeli do Ústí n/O. na Župní přebor v atletice v disciplinách - 60m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, delší běh podle kategorie 300–600m. Přivezli jsme tři stříbrné medaile- Agáta Jansová, Natálie Andrová, Pavel Sviták. Bronzovou medaili získal Adam Toman.

V září jsme si také v Ústí zkusili sprinterský trojboj, ale výsledky a celá atmosféra závodu byly velmi ovlivněny trvalým deštěm, zimou a váznoucí organizací závodu.

Snažili jsme se běhat i přespoláky v rámci Orlické běžecké ligy mládeže organizované Iscarexem. I když dlouhé běhy nejsou u většiny dětí v oblibě, přece se našel bojovník, který ze 14 možných závodů absolvoval (některé s námi, většinu s rodiči) 12! Adam Procházka tam vybojoval v kategorii nejmladších žáků na různých místech našeho kraje na tratích různé délky 1x 1. místo, 3x 2. m., 4x 3.m a v celkovém pořadí této celoroční Ligy se umístil na 3. místě a byl vyhlášen a odměněn 11. 12. v Nemčicích u Litomyšle .

Z dalších „vytrvalců“ jmenujme např. Jana Divíška, který loni skončil ve stejné kategorii jako Adam na krásném 4. místě, ale letos prodělal delší onemocnění a začal s přespoláky až na podzim. Na Choceňském krosu v běhu na 550m byl 11. Tereza Martincová v kategorii starších žákyň skončila v běhu na 1100m 9.

V Běhu na Rozárku se předvedl Vojta Procházka, který v kategorii mladších žáků obsadil 4. místo, od stupně vítězů ho dělily pouhé 3 vteřiny!

Z mimoatletických aktivit  minulého roku jsme zvládli turistický pochod Líšnický puchýř, a také jsme s některými členy vypomáhali na sokolské akci Pochod na rozhledny

Přejeme nejen našim mladým atletům hodně zdraví a sportovních úspěchů v novém roce!

Těšíme se na nové členy v novém roce 2011!