Atletický oddíl v Žamberku vznikl v říjnu 2007 při TJ SOKOL Žamberk. V současnosti má 14 členů ve věku od 6 do 15 let a dvě dospělé trenérky.


Scházíme se ve čtvrtek v 15.00hod. u Sokolovny. Trénink trvá do 16.30. Oddíl vedou Gábina Tomanová a Blanka Vanická. Obě trenérky mají bohaté atletické zkušenosti.

Přes zimu jsme chodili do Sokolovny a hráli různé míčové a jiné hry, věnovali jsme se základním běžeckým dovednostem (např. nízký start, běžecká abeceda, rychlostní cvičení), ale zkusili jsme si i cvičení na nářadí, nezapomněli jsme na řádné rozcvičování a protahování těla před a po tréninku.

V březnu jsme prvně vyběhli ven do parku, kde jsme lehce potrénovali vytrvalost a rychlostní vytrvalost. V dubnu jsme se již, na přípravném hřišti fotbalistů, věnovali také technickým disciplinám, zvláště hodu oštěpem a kriketovým míčkem. Toto a ještě úprava atletické dráhy na žambereckém stadiónu se uskutečňuje díky podpoře a kolegiálnímu porozumění správce stadiónu- pana Michaloviče.

Dále se chystáme na trénink skoku dalekého, překážkového a štafetového běhu, rádi bychom zkusili i skok vysoký, což záleží na dostupnosti potřebného vybavení.

Chystáme se také závodit! Viz. Program závodů na letošní sezónu.

FUVI0111ADANAUL
FREE Joomla! template "Adana"
joomla 1.6 templates by funky-visions.de