O oddílu

Zde si můžete stáhnout následujíc dokumenty:

- přihláška do ČOS

Přijímáme všechny děti, které již chodí do školy. 

Co všechno z královny sportu zkusíte? 

- běhy krátké (stadión Pod Černým lesem)

- běhy dlouhé (stadión Pod Černým lesem, zámecký park)

- skok do dálky (hřiště ZŠ 28. října) 

- skok do výšky (sokolovna)

- hod kriketovým míčkem a oštěpem

- všeobecná příprava - rozvoj rychlosti, obratnosti, síly (park, stadión, sokolovna)

Náš oddíl  Atletika TJ Sokol Žamberk je od roku 2009 členem Českého atletického svazu, účastníme se tedy krajem pořádaných přeborů družstev i jednotlivců. V létě na atletických stadiónech s umělými povrchy, v zimě v hale v Pardubicích. Také plánujeme často navštěvovat přespolní běhy v rámci Orlické běžecké ligy mládeže.

Prosím, noste členské příspěvky na rok 2012 - 550,-

Atletický oddíl pod TJ Sokol Žamberk na jaře vyrazil závodit do terénu i na dráhu:

24. 4. se šest jeho členů zúčastnilo již tradičně přespolního Běhu Quido Štěpánka v krásné krajině kolem Jablonného nad Orlicí. Získali jsme 2 bronzové medaile - Kateřina Vanická v kategorii nelmladších dívek a Blanka Vanická v kategorii ženy B.

6. 5. sedm z nás absolvovalo náročný Běh na Rozárku a Vojtěch Procházka získal v kategorii mladších žáků 3. místo!

4. 6.  se pět dětí vydalo na Běh Dobroučským krajem, opět organizovaným Iscarex teamem. Nejlépe se umístila Kateřina Vanická - na 4. místě v kategorii nejmladších žákyň.

V minulém roce čítal náš oddíl s malými výkyvy 25 dětských  a 3 dospělé členy. V zimních měsících jsme se k tréninkům všestrannosti scházeli 1x týdně na 1,5 hod. v sokolovně, užili jsme si i sněhu na běžkách a na bobech, byli jsme také bruslit na kluzišti.

Od jara probíhaly již specializované tréninky 2x týdně - v pondělí jsme většinou hlavně běhali a ve čtvrtek se potom věnovali technickým disciplinám: skoku dalekému (na hřišti ZŠ 28. října u parku, což nám laskavě umožnil pan ředitel Tajbr),  skoku vysokému (pouze 1x v tělocvičně gymnázia), hodům (v parku nebo na malém hřišti u fotbalového stadionu),  sprintům a měřeným úsekům (na škvárové dráze fotbalového stadionu).

O letních prázdninách jsme se nescházeli, začali jsme opět v září, i když zase jen 1x týdně.

Snažili jsme se trénovat co nejdéle venku, zhruba v půlce října jsme se uchýlili do Sokolovny.

Během roku 2010 jsme absolvovali několik závodů:

Družstvo A chlapců ve složení - Vojtěch Procházka, Jan Čada, Pavel Sviták, Jakub Biedla, Tomáš Hernych, Ladislav Dostál, družstvo B chlapců- Adam Procházka, Adam Toman, Jakub Pachel, Patrik Kalous, Jan Kalousek, Vojtěch Biedla, Matouš Sychra, 1 družstvo dívek - Barbora Čápová, Anička Pachelová, Natálie Andrová, Kateřina Vanická se zúčastnilo 3 kol (ze 4) Krajského přeboru družstev nejmladšího žactva v Moravské Třebové, Ústí nad Orlicí a Chocni. Závodníci se utkali v běhu na 60 m, ve skoku dalekém, v hodu kriketovým míčkem a běhu na 600 m. Žamberk skončil na 7., předposledním místě. Celkový součet bodů byl ovlivněn krátkou závodnickou zkušeností družstva dívek, jejich malým počtem (4) oproti jiným družstvům (boduje prvních 5 závodnic). V konečném pořadí se odrazila také naše neúčast na posledním kole ve Svitavách, kde jsme přišli o cenné body. V jednotlivcích  si velmi dobře vedla Natálie Andrová, která patřila k nejmladší kategorii a přesto se umístila na 4. místě!

 29. 5. jsme přijeli do Ústí n/O. na Župní přebor v atletice v disciplinách - 60m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, delší běh podle kategorie 300–600m. Přivezli jsme tři stříbrné medaile- Agáta Jansová, Natálie Andrová, Pavel Sviták. Bronzovou medaili získal Adam Toman.

 V září jsme si také v Ústí zkusili sprinterský trojboj, ale výsledky a celá atmosféra závodu byly velmi ovlivněny trvalým deštěm, zimou a váznoucí organizací závodu.

 Snažili jsme se běhat i přespoláky v rámci Orlické běžecké ligy mládeže organizované Iscarexem. I když dlouhé běhy nejsou u většiny dětí v oblibě, přece se našel bojovník, který ze 14 možných závodů absolvoval (některé s námi, většinu s rodiči) 12! Adam Procházka tam vybojoval v kategorii nejmladších žáků na různých místech našeho kraje na tratích různé délky 1x 1. místo, 3x 2. m., 4x 3.m a v celkovém pořadí této celoroční Ligy se umístil na 3. místě a byl vyhlášen a odměněn 11. 12. v Nemčicích u Litomyšle . 

Z dalších „vytrvalců“ jmenujme např. Jana Divíška, který loni skončil ve stejné kategorii jako Adam na krásném 4. místě, ale letos prodělal delší onemocnění a začal s přespoláky až na podzim. Na Choceňském krosu v běhu na 550m byl 11. Tereza Martincová v kategorii starších žákyň skončila v běhu na 1100m 9.

V Běhu na Rozárku se předvedl Vojta Procházka, který v kategorii mladších žáků obsadil 4. místo, od stupně vítězů ho dělily pouhé 3 vteřiny!

Z mimoatletických aktivit  minulého roku jsme zvládli turistický pochod Líšnický puchýř, a také jsme s některými členy vypomáhali na sokolské akci Pochod na rozhledny

Přejeme nejen našim mladým atletům hodně zdraví a sportovních úspěchů v novém roce!

Těšíme se na nové členy v novém roce 2011!

 

Ve čtvrtek 30. 10. 2010 se trénink z organizačních důvodů NEKONÁ!

Ahoj Blanka 

Ahoj sportovci,

Minulou středu se vás devět zúčastnilo sprinterského trojboje v Ústí nad Orlicí. Počasí bylo velmi špatné, lilo jako z konve a navíc byla zima. Přesto všichni naši závodnici doběhli všechny tři běhy. Mladší běželi 40m, 50m, 60m a  starší měli tratě dlouhé 50m, 60m a 100m. Podmínky na stadionu byly hrozné. I přes špatné počasí nebyly otevřeny šatny, nebylo možné si koupit čaj a ani startérovi nefungoval pistole a každý start se konal 2-3x. Za tento závod mají u nás pořadatelé velký černý puntík! Podívejte se na výsledky závodu.

 V neděli 3. 10. 2010 proběhl další závod poháru Iscarex - Běh údolím orlice v Kláštěrci nad Orlicí. Tohoto závodu se zúčastnil pouze jeden náš závodník - Adam Procházka. Adam skončil ve své kategorii v běhu na 800m na krásném třetím místě a to i přesto, že po startu upadl. Trať zaběhl za 3:03. Adam běžel již 12 závodů a v Orlické běžecké lize mládeže je na celkovém třetím místě!

Doufáme, že vás Adamův příklad naláká a tuto neděli se nás v Líšnici sejde mnohem více. Běží se závod Ve stopě Líšnické patnáctky. Další informace o závodu najdete v propozicích pořadatele.

 Vše potřebné domluvíme ve čtvrtek 7. 10. 2010 na tréninku v 15.00 na stadionu (pokud bude hezky) nebo v sokolovně (pokud nebude hezky).

 Těší se na vás Blanka a Gábina. 

Ahoj atleti,

ve čtvrtek  16. 9. 2010 se sejdeme v 15 hodin u sokolovny. Pokud by nepršelo a bylo sucho, sejdeme se na stadionu.

Bohužel jsme museli zrušit naši účast ve 4. kole krajského přeboru ve Svitavách, protože žádná z trenérek nemůže jet jako doprovod. Škoda.

Pokud si budete chtít ještě zazávodit, máte další šanci 29. 9. V ten den se v Ústí nad Orlicí koná sprinterský trojboj. V říjnu nás potom čekají ještě další přespolní běhy v Líšnici, Klášterci a Letohradě. O podrobnostech vás budeme včas informovat.

Zdraví Gábina a Blanka 

Subcategories

FUVI0111ADANAUL
FREE Joomla! template "Adana"
joomla 1.6 templates by funky-visions.de